Vizija razvoja Sveučilišta u Mostaru na strateškoj raspravi

Vizija razvoja Sveučilišta u Mostaru na strateškoj raspravi

21.04.2022 17:22:15

1447

1447

21.04.2022 17:22:15

Osma klauzura Sveučilišta u Mostaru povodom aktivnosti Senata u tekućemu mandatu, na kojoj su sudjelovali rektor, prorektori, pomoćnici rektora, dekani ustrojbenih jedinica i predstavnici studenata, održana je u Neumu. Ciljevi su ove, kao i prethodnih sedam klauzura, bili koordinacija i razmjena informacija o zadanim ciljevima svih dionika koji će pridonijeti razvoju Sveučilišta u Mostaru.

U šest panela govorilo se o definiranju novih konkretnih ciljeva iz aspekta obrazovanja, pravnoga sektora, upravljanja kvalitetom, poslovanja, znanosti te o unaprjeđenju Centra za doktorske studije. Nakon panela odvijala se rasprava sudionika te su doneseni zaključci i utvrđene su ciljane aktivnosti k poboljšanju svih fundamentalnih organa Sveučilišta.

U prvome panelu, Izrada pravilnika o klasifikaciji znanstvenih područja, polja i grana kojim se utvrđuju znanstvena područja, polja i grane unutar znanstvenih, umjetničkih te interdisciplinarnih područja s pripadajućim klasifikacijskim oznakama, i u drugome panelu, Elaborat o radu Centra za doktorske studije Sveučilišta u Mostaru kojim se opisuju i određuju uloga i nadležnosti Centra za doktorske studije u propisanim postupcima donošenja i usvajanja akata i dokumenata vezanim za doktorske studije na Sveučilištu u Mostaru, govorio je prorektor za znanost i razvoj prof. dr. sc. Ivo Čolak. O dopunama Pravilnika o minimalnim uvjetima i postupku izbora u znanstveno-nastavna, umjetničko-nastavna i nastavna zvanja kojim se utvrđuju uvjeti i postupak za izbor akademskoga osoblja u trećemu panelu govorio je prorektor za biomedicinu prof. dr. sc. Milenko Bevanda. 

Prorektor za poslovanje, ljudske potencijale i upravljanje kvalitetom prof. dr. sc. Zdenko Klepić govorio je u četvrtome panelu o Pravilniku o standardima, kriterijima i normativima kojim se utvrđuju opće odredbe, tehnički normativi, oprema za rad, pedagoški standardi i prelazne i završne odredbe kojih se moraju pridržavati i ispunjavati visokoškolske ustanove. Peti panel, koji se odnosio na područje nastave i obrazovanja, vodila je pomoćnica rektora SUM-a za nastavu, studente i pravna pitanja prof. dr. Vesna Kazazić u kojem je izložila prijedloge u svezi s novim pravilnicima na kojima vodstvo Sveučilišta trenutačno aktivno radi u cilju poboljšanja i prilagođavanja samoga nastavnog procesa studentima.

Posljednji panel održala je prof. dr. sc. Luciana Boban, voditeljica Ureda za unapređenje i osiguranje kvalitete, u kojem je govorila o Pravilniku o ekvivalenciji koji definira postupak i način ekvivalencije ranije stečenoga akademskog naziva s novim akademskim nazivom na Sveučilištu u Mostaru.

Sveučilište svojim klauzurama teži prema izvrsnosti te svojom proaktivnošću pokazuje da je spremno na izazove suvremena sustava obrazovanja.  

Za obavijesti sa Sveučilišta u Mostaru, pretplatite se na Newsletter.


Drugo izdanje Međunarodne konferencije o digitalnoj transformaciji u obrazovanju i primjeni umjetne inteligencije MoStart okupilo je više od 400 sudionika prvoga...


Oko 400 sudionika okupio je Education Day međunarodne konferencije o digitalnoj transformaciji u obrazovanju i primjenama umjetne inteligencije MoStarta koji s...


Svečano je otvoren paviljon Bosne i Hercegovine s projektom "Mjera mora" Muzeja moderne umjetnosti Sveučilišta u Mostaru autora Stjepana Skoke na 60. po redu pre...